Проекти

Проект «Запобігання наслідкам стихії: впорядкування басейну річки Жонка»

Період реалізації: квітень – червень 2011 року

Донор: уряд Норвегії та Світовий Фонд дикої природи (WWF) (в рамках проекту “Збереження та сталий розвиток Укранських Карпат”)

Основними цілями, на які спрямовувався проект, стали:

  • Запобігання негативному впливу стихійних явищ (повеней) на території Яремчанського регіону і, як наслідок, забезпечення екологічної рівноваги та сталого розвитку природоохоронних територій.
  • Підвищення екологічної культури місцевого населення та туристів у поводженні зі сміттям та твердими побутовими відходами, як на відпочинку, так і у повсякденному житті.
  • Створення сприятливих умов для розвитку туристичної галузі та економічного потенціалу нашого регіону шляхом покращення екологічної ситуації та надання правдивої інформації про ситуацію під час стихійних явищ.

В рамках проекту були присутні як теоретична, так і практична частини, що в комплексі дало результат, який від проекту очікувався. Штучні водоспади дозволять в майбутньому запобігти негативним наслідкам повеней на території міста Яремче, а інформаційно-просвітницька робота стимулює до вирішення екологічних проблем на місцевому рівні.

Важливим чинником успішної реалізації проекту стала тісна співпраця між громадськими організаціями, Карпатським національним природним парком та школами. Всі сторони залишились задоволені результатами роботи, планують продовжити співпрацю і передавати накопичений досвід в інші регіони, де присутні аналогічні проблеми.