Проекти

Проект «Співпраця заради збереження довкілля Яремчанщини»

Період реалізації: травень – жовтень 2011 року

Донор: Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні

Проект «Співпраця заради збереження довкілля Яремчанщини» реалізований ММГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» м. Яремче та Яремчанською міською екологічною громадською організацією «МАМА-86-Яремче» на території Яремчанської міської ради Івано – Франківської області. Партнерами даного проекту були Карпатський національний природний парк та Національна скаутська організація України «ПЛАСТ» (Яремчанська станиця).

Мета проекту: Привернення уваги місцевої влади, громади та представників бізнесу до проблем екології на території Яремчанського регіону, формування відповідального ставлення до довкілля серед молоді.

Основні реалізовані заходи проекту:

Завдяки проведенню двох круглих столів покращилась співпраця зацікавлених сторін у сфері захисту навколишнього середовища на території Яремчанщини. Загалом у роботі круглих столів взяли участь 63 особи, серед яких були представники органів місцевого самоврядування і прироохоронних структур, власники зелених садиб, активісти громадських організацій та журналісти.

Широкомаштабна рекламна компанія дозволила привернути увагу громадськості до існуючих екологічних проблем та окреслити основні шляхи їх вирішення. Основним лейтмотивом проведення рекламної компанії стало використання логотипу Міжнародного року лісів 2011 і слогану «Майбутнє лісів – майбутнє для всіх».

Завдяки проведенню двох волонтерських заходів по прибиранню берега річки Жонка та туристичного маршруту «Жіночі сльози» покращився екологічний стан та зовнішній вигляд туристично привабливих територій Карпатського національного природного парку. Загалом в акціях взяли участь 48 молодих людей (школярі, активісти молодіжних організацій), які зібрали 46 мішків сміття та дізналися більше про необхідність бережливого ставлення до навколишнього середовища.

Проведення 12 навчально-пізнавальних екскурсій в рамках проекту дозволило акцентувати увагу учасників (школярів) на багатстві природи нашого краю, його історичних та культурних традиціях, а також на проблемах екології. Загалом в заході взяли участь 313 дітей Яремчанського регіону та інших областей України.

Спорудження штучного водоспаду дозволить в майбутньому запобігти негативним наслідкам стихійних явищ, зокрема повеням, на території Яремчанщини.

Інформаційно-застережні таблички служать нагадуванням відвідувачам Карпатського НПП про необхідність шанобливого ставлення до природи та навколишнього середовища.

Проект широко висвітлювався на Інтернет-ресурсах, зокрема на сайті yaremche.org, та в регіональному часописі «Яремчанський вісник».