Новини

ЦСДІ розпочав реалізацію нового проєкту за підтримки ЄС

У вересні 2019 року громадська організація «Центр соціальних та ділових ініціатив» розпочала реалізацію проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території», співфінансування якого здійснюється Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Термін реалізації проєкту – 24 місяці.

Територія проєкту охоплює Івано-Франківську та Закарпатську області України, а також Кошицький та Пряшівський краї Словаччини.  Партнером проєкту з української сторони є Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» з Ужгорода, зі сторони ЄС – Пряшівська Велосипедна Група Костітряс та село Птрукша (Словаччина).

Основна мета проєкту – покращити доступність словацько-українського транскордонного регіону для велосипедистів, створивши передумови для транскордонної мобільності та підвищення обізнаності про важливість велосипедів як екологічно чистого та кліматично безпечного транспорту.

Основними завданнями проєкту є такі:

  1. Створення умов для розвитку велосипедної інфраструктури в прикордонній зоні Словаччини та України.
  2. Підвищення потенціалу зацікавлених сторін з питань планування та впровадження велосипедної інфраструктури як елемента транскордонного співробітництва та розвитку.
  3. Підвищення рівня поінформованості про велосипеди як екологічно чистий та кліматично безпечний транспорт серед громадськості Кошицького та Пряшівського країв, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Серед основних заходів проєкту – створення транскордонної системи знакування для велосипедистів; розробка просторових планів велосипедної транспортної мережі для Закарпаття та Івано-Франківської області; проведення транскордонних мережевих подій, конференції «Велофорум» та інформаційних зустрічей для органів місцевого самоврядування з питань планування та створення велосипедної інфраструктури на регіональному рівні; розробка інформаційних матеріалів та публікації.

Також передбачається проведення інфраструктурних робіт, таких як облаштування місць відпочинку для велосипедистів та маркування велосипедного маршруту, включно з розробкою технічної документації.

Інноваційний аспект проєкту закладений у його інтегрованому та цілісному підході до покращення ситуації з велосипедною інфраструктурою на рівні національної  політики, регіонального планування та залученості на місцевому практичному рівні.