Новини

ЦСДІ ТА КНПП РОЗПОЧАЛИ РЕАЛІЗАЦІЮ НОВОГО ЕКОЛОГІЧНОГО ПРОЕКТУ НА ЯРЕМЧАНЩИНІ

Центр соціальних та ділових ініціатив в партнерстві з Карпатським національним природним парком в липні 2018 року розпочав реалізації проекту «Гора Хом’як – унікальна перлина Українських Карпат».

Метою проекту є збереження та підвищення туристичної привабливості природоохоронних територій Карпатського національного природного парку через встановлення та популяризацію  об’єктів відновлюваної енергетики та елементів інфраструктури.

В рамках проекту екологічний маршрут на гору Хом’як буде облаштований елементами інфраструктури (лавочками, поряд з якими будуть встановлені контейнери для сміття, вказівниками, інформаційними стендами та навісами від негоди). А основним заходом проекту буде встановлення на вершині гори Хом’як сонячних панелей, що дозволять освітлювати Статую Матері Божої у темну пору доби та заряджати мобільні пристрої відвідувачів, а, найважливіше, популяризувати використання відновлюваних джерел енергії на природоохоронних територіях. Крім того, передбачено друк інформаційних матеріалів з інформацією про маршрут та правилами поводження на екологічних маршрутах, що дозволить пропагувати більш бережливе ставлення до природи та охорону навколишнього середовища.

Проект буде мати статус пілотного на території Карпатського національного природного парку. Реалізація проекту дасть змогу покращити відвідуваність та збереження природоохоронних об’єктів на території КНПП, а також популяризувати використання відновлюваних джерел енергії.

Реалізіція цієї ініціативи стала можливою завдяки впровадженню проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.