Новини

BikeCamp: успішний тренінг для велосипедних активістів

10-12 липня 2015 року в Україні вперше відбувся BikeCamp – тренінг для молодих активістів, які просувають велостипеди як засіб міського транспорту. Протягом трьох днів 21 активісти і активістки активно вивчали методи й інструменти, щоб зробити свою діяльність і організації ефективнішими і успішнішими. Тренінг відбувався на базі спортивно-оздоровчого табору “Курінь Довбуша” у селищі Ворохта Івано-Франківської області.

Cтратегічна мета заходу – посилення політик сталого розвитку українських міст та активізація громадської участі в розробці та прийнятті рішень на місцях.

Участь в тренінгу взяли відібрані на конкурсній основі активісти і активістки з міст Вінниця, Полтава, Коломия, Вишгород, Миколаїв, Запоріжжя, Одеса, Боярка, Овруч, Артемівськ, Біла Церква, Харків, Івано-Франківськ та Київ. Склад учасників мав добре збаланосване представництво за ознаками регіонів діяльності (захід, схід, південь, північ, центр), гендеру та вікових груп активістів — були учасники від (орієнтовно) 20 до 45 років.

Під час навчання вони поглибили свої знання та здобули нові навички з важливих для оргізаційного розвитку тем: робота з волонтерами, місцевою владою, ЗМІ та спонсорами, розробка і менеджмент проектів, складання бюджетів, робота з донорами, фінансовий менеджмент, громадське лобіювання.

Участь у тренінгу була безкоштовною, однак учасники самостійно оплачували свої транспортні видатки. Захід був проведений вперше і спільно організований “Центом соціальних та ділових ініціатив” (м.Яремче) та Асоціацією велосипедистів Києва, за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

BikeCamp є частиною ширшого проекту цих організацій під назвою “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”, який співфінансується Європейським Союзом та підтримується Європейською федерацією велосипедистів. Проект має на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні. Наразі триває підготовка до наступного великого заходу для велосипедних активістів – міжнародної конференції “Велофорум”, що відбудеться 10-11 жовтня 2015 року у місті Кривий Ріг.